Meedia killustatus on tõusutrendis, digitaalne ruum on pidevas arengus ja tarbijate ekraanidevaheline liikumine muudab klientide käitumist.

Turundajatel on tänapäeval väljakutse mõista iga kanali rolli kliendi ostuotsusel, sestap ei ole turunduse juhtimine meediasilodes enam efektiivne.

Kliendid on avatud paljudele veebi- ja veebivälistele kanalitele ning nad suhtlevad makstud, omatud ja teenitud meedia kaudu, tihti mitme seadme vahel (arvutid, tahvelarvutid, mobiilid). Et turunduskulutusi optimeerida, peab iga individuaalset kanalit või iga kanali ROI-d mõistma kontekstis, millist rolli mängis see kliendi ostuotsusel ja konversiooni tervel teekonnal.

Algoritmiline atributeerimismudel (ingl Algorithmic Attribution) versus Last-Paid-Click

Multi-Touch Attribution analüüsiga alustades eristame nii kõikide veebipõhiste meediate kanaleid kui ka klikke ja impressioneid. Me kasutame küpsistelt kogutud andmeid, et koostada interaktsioonide teekond iga individuaalse kasutaja/küpsise kohta.

Kui lisada non-converted teekonnad, saame uurida, kui tihti konkreetne interaktsioonide jada viib konversioonini. Võrreldes omavahel sarnaseid teekondi, mis näitavad erinevaid konversioonimäärasid, annab see meile võimaluse uurida, kui tugevad interaktsioonid kindlatel positsioonidel osalevad konversiooni otsustes.

Kui kasutada veebikanalite hindamisel laialt levinud Last-Paid-Click mudelit, mis tähendab, et teekonna viimasele makstud klikile omistatakse 100% konversioonist, näeme, et:

  • ükski teine kontaktpunkt teekonnas ei ole osa konversioonist,
  • display osa jääb impressionite kaudu märkimata ning seetõttu saab märgitud vaid siis, kui display bänneriklikk on viimane makstud klikk teekonnas.

Kui kasutada algoritmilist atributeerimismudelit, siis see probleem kaob, kuna analüüsitakse kasutaja tervet teekonda.
Iga interaktsioonitüüp on hinnatud ja sellele on omistatud efekt vastavalt võimele konversioonile kaasa aidata.

Multi-Touch Attribution analüüsi tulemusi saab kasutada sisendiks uue veebipõhise meediajaotuse tegemisel, et optimeerida müügikonversiooni numbreid, mis saadakse eelkõige makstud veebipõhisest meediast. Optimeerides meediakanaleid sama eelarve suuruse juures oleks võimalik parandada meedia loodud konversioone X% võrra võimaliku Cost-Per-Lead (CPL) langusega.

Kui Te pole kindel, kui palju Te oma veebipõhiste meediatulemuste eest maksate, võtke meiega ühendust – info@marcom.ee

Categories: Uudised